Skip to main content
Příběh našeho gruntu

Na chvíli se zasnít

Není nic lepšího…

než se vyspat do růžova v selském statku. Vstát pravou nohou z postele do slunného dne v malebné jihočeské vesničce. Vyjít na prostorný dvůr a vidět jak si děti hrají. Čeká vás jedinečná cyklostezka v chráněné oblasti Třeboňska. Chládek lesa, svěží řeka a vůně maliní. Vracíte se domů a tělo vás příjemně pálí po dobrém výkonu.

Stačíte se jen naložit do vyhřátého bazénku. Otevřete si vychlazené pivečko. Už je večer a najednou vám před nosem začíná čarovat vůně masíčka na grilu. S plným břichem a tak akorát unaveným tělem usedáte s rodinou a přáteli k ohni. Do noci si vyprávíte příběhy a nasloucháte tajemnému praskání dřeva v krbu. Nad sebou vidíte hvězdy a pomalu se těšíte do postele. Na to, až to celé začne od znovu…

Co krásného vás asi jen zítra zase potká?

Rodinné dědictví
Jmenuji se Josef Sládek. Jsem ten budovatel. Dělám všechny budovatelské práce a baví mě to. Stále vymýšlím jak co technicky zlepšit. O statek se staráme ještě s manželkou a dcerou.

 

Statek jsem zdědil po rodičích ve stavu ne zrovna dobrém a nemohl jsem ho prodat, protože jsem v něm prožil nádherná dětská léta. Začali jsme rekonstruovat s cílem rekreace pro vlastní rodinu.

 

Pak jsem si uvědomil, že je potřeba do statku hodně investic a zrodila se myšlenka rekreačního ubytování.
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
Smysl života
A začal pracovní kolotoč. Chytlo se to úžasně. Práci jsem vnímal jako zábavu. Se zákazníky jsem někdy poseděl a naslouchal co vylepšit. A vylepšuji dodnes a dává mi to ve stáří smysl života.

 

U nás se ve statku nepotkají cizí lidé. Jsme pro společnost spřízněných lidí kteří si ho pronajmou jako celek.

 

V letech 2020 a 2022 jsme získali certifikát finalisty krajského kola Živnostníka roku. A v roce 2024 ocenění Zlatá Firma.
Proč k nám lidé jezdí?
Lidé u nás mají soukromí. Na dvoře, pod pergolou i ve společenské místnosti. Velkým lákadlem je i solárně vyhřívaný bazén. Také děti mají ve dvoře plno dalších aktivit.

 

Nejsme jen noclehárna ale objekt, kde se žije, sdružuje a baví různými aktivitami a i sportem. Na vše je prostor. Velice vyhledávaná je například cyklistika v nádherné chráněné oblasti Třeboňsko: po rovině, bez aut a v chládcích lesů.

 

Nejsme anonymní rezervační systém, se všemi zákazníky komunikuji o jejich představách a přáních. Také tou komunikací zjistím složení party, protože dáváme slevy na děti.

 

Chceme oslovit přátelské lidi, kteří hledají klid od velkoměsta v malebné jihočeské vesničce.
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
Rodinné dědictví
Jmenuji se Josef Sládek. Jsem ten budovatel. Dělám všechny budovatelské a údržbářské práce na statku a baví mě to. Také stále vymýšlím jak co technicky zlepšit. Manželka má na starosti lůžkoviny a dcera uklízí a stará se o útulný interiér. Do podnikání ji pomalu zatahuji abych měl následníka. Takže jsme rodinná firma bez zaměstnanců.

 

Statek jsem zdědil po rodičích v roce 2005 ve stavu ne zrovna dobrém a nemohl jsem ho prodat, protože jsem v něm prožil nádherná dětská léta. V roce 2006 jsem postavil ve dvoře bazén a dvůr opravil. To ještě s cílem rekreace pro vlastní rodinu a příbuzenstvo. Pak jsem si uvědomil, že je potřeba do statku hodně investic a že bych tam jen utápěl všechny peníze co vydělám a zrodila se myšlenka rekreačního ubytování.
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
Smysl života
A začal pracovní kolotoč. Z práce do práce na statek. Všechny soboty, neděle a dovolené. V létě 2008 jsme měli první hosty (kapacita 12 osob). Chytlo se to úžasně. Mě to bavilo a taky jsem tu práci vnímal jako zábavu. S některými opakovanými zákazníky jsem i poseděl a naslouchal co se jim líbí a co by bylo dobré vylepšit. A vylepšuji dodnes a dává mi to ve stáří smysl života.

 

Ve statku se nepotkají cizí lidé a to je naše hlavní odlišnost. Jsme pro společnost spřízněných lidí kteří si ho pronajmou jako celek.

 

V letech 2020 a 2022 jsme získali certifikát finalisty krajského kola Živnostníka roku. A v roce 2024 ocenění Zlatá Firma.
Proč k nám lidé jezdí?
Důležité je soukromí a velký prostor. Pochopil jsem že lidé se u nás sdružují a dlouho do noci si mají co povídat a třeba i zahrát na kytaru. Lákadlo pro mladé rodiny s dětma je solárně vyhřívaný bazén. Děti mají ve dvoře plno dalších aktivit.

 

Nejsme jen noclehárna ale objekt, kde se žije, sdružuje a baví různými aktivitami a i sportem. Na vše je prostor. Cyklisté přijíždění za cyklistikou v chráněné oblasti Třeboňsko (rovina, zákaz vjezdu aut, cyklostezky lesem a po hrázích rybníku), která je jedna z nejvyhledávanějších. Atraktivní je i přírodní koupání ve Veselských pískovnách. Samozřejmě možnost výletu v jižních Čechách je hodně.

 

Zatím máme zájem několikanásobně vyšší než dokážeme uspokojit. Nejsme anonymní rezervační systém, se všemi zákazníky komunikuji o jejich představách a přáních. Také tou komunikací zjistím složení party, protože dáváme slevy na děti. A bráníme se partě bezdětných mladých lidí, které láká statek na jedinou zábavu.

 

Chceme oslovit přátelské lidi, kteří hledají klid od velkoměsta v malebné jihočeské vesničce.
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
Rodinné dědictví
Jmenuji se Josef Sládek. Jsem ten budovatel. Dělal jsem v zaměstnání strojního konstruktéra a hlavního technologa a později technického manažera. Takže stále vymýšlím jak co technicky zlepšit a jsem manuálně zručný skoro ve všech i stavebních řemeslech. Takže dělám všechny budovatelské a údržbářské práce na statku a baví mě to. Manželka má na starosti lůžkoviny a dcera uklízí a stará se o útulný interiér. Je šikovná čalounice čímž se živý a do tohoto podnikání ji pomalu zatahuji abych měl následníka. Takže jsme rodinná firma bez zaměstnanců.

 

Statek jsem zdědil po rodičích v roce 2005 ve stavu ne zrovna dobrém a protože mám postaven rodinný domek v sousedství toho statku nemohl jsem ho prodat, protože jsem v něm prožil nádherná dětská léta. V roce 2006 jsem postavil ve dvoře bazén v tom dnešním stavu a dvůr opravil. To ještě s cílem rekreace pro vlastní rodinu a příbuzenstvo. Pak jsem si uvědomil, že je potřeba do statku hodně investic a že bych tam jen utápěl všechny peníze co vydělám a zrodila se myšlenka rekreačního ubytování.
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf
Smysl života
A začal pracovní kolotoč. Z práce do práce na statek. Všechny soboty, neděle a dovolené. Manželka to těžce nesla. V létě 2008 jsme měli první hosty (kapacita 12 osob). Chytlo se to úžasně. A další budování na kapacitu dnešní 24 osob a další vybavení pro různé aktivity. Ale mě to bavilo a tak jsem tu práci vnímal jako zábavu. S některými opakovanými zákazníky jsem se i skamarádil, poseděl s nimi jeden večer a naslouchal co se jim líbí a co by bylo dobré vylepšit. A vylepšuji dodnes a dává mi to ve stáří smysl života.

 

Hlavní naše odlišnost je že nemáme žádné pokoje jako hotel, žádné apartmány jako penziony o podobné kapacitě. U nás se ve statku nepotkají cizí lidé. Jsme pro společnost spřízněných lidí kteří si ho pronajmou jako celek.

 

V letech 2020 a 2022 jsme získali certifikát finalisty krajského kola Živnostníka roku. A v roce 2024 ocenění Zlatá Firma.
Proč k nám lidé jezdí?
Soukromí, luxusní velká krytá terasa kde známí posedí při večerním grilování a soudku piva. Pochopil jsem že ti lidé se tam sdružují a dlouho do noci si mají co povídat a třeba i zahrát na kytaru a zazpívat. Při nepřízni počasí velká stylová společenská místnost s otevřeným krbem. Lákadlo pro mladé rodiny s dětma je solárně vyhřívaný bazén. V létě je jako kafe. Maminky sedí na terase s výhledem na děti v bazénu, popíjí (kafe) a řeší život. Děti mají ve dvoře plno dalších aktivit.

 

Nejsme jen noclehárna ale objekt, kde se žije, sdružuje a baví různými aktivitami a i sportem. Na vše je prostor. Cyklisté přijíždění za cyklistikou která je od nás k Třeboni jedna z nejvíce vyhledávaných v chráněné oblasti Třeboňsko jsou roviny lesama a po hrázích rybníků. Je tam zákaz vjezdu aut a lze v horkém létě zvolit trasy v chládku lesů. Občerstvení po trasách také zažívá rozvoj. Atraktivní je i přírodní koupání ve Veselských pískovnách. Samozřejmě možnost výletu v jižních Čechách je hodně.

 

Zatím máme zájem několikanásobně vyšší než dokážeme uspokojit. Nejsme anonymní rezervační systém, se všemi zákazníky komunikuji o jejich představách a přáních. Také tou komunikací zjistím složení party, protože dáváme slevy na děti. A bráníme se partě bezdětných mladých lidí, které láká statek na jedinou zábavu, bujaré alkoholové veselí.
Chceme oslovit přátelské lidi, kteří hledají klid od velkoměsta v malebné jihočeské vesničce. Prezetnujeme stav jaký skutečně. Poznal jsem hodně zákazníků kteří si stěžovali že jinde skutečnost nebyla taková jaká byla v  nabídce. A takoví my nejsme.
svg+xml;charset=utf
svg+xml;charset=utf

Další příběhy čekají na vás

Nejsme anonymní…

Rádi poznáme vaše přání

Jak se do lesa volá…

+420 602 656 653

Co na srdci…

info@sladkustatek.cz